Berlin – jeszcze pół roku

Witam,

Upłynęło  trochę czasu od ostatniego wpisu – to prawda. Wygląda na to, że tracę wenę twórczą.

Tak naprawdę przyczyną rzadszego pojawiania się wpisów jest moje aktualne zajęcie. Praca, którą wykonuje tu na projekcie w Berline nie jest związana z najnowszymi technologiami SAP, stąd nie chcę zanudzać czytelników opisami procesów w MM czy też w SRM. Niestety rozwiązania do e-commerce, które teraz implementuję nie są sapowe (Ariba) lecz firmy trzeciej, w tym wypadku fińskiego producenta o nazwie Opus Capita – link WWW. Są to rzeczy ciekawe, ale raczej nic odkrywczego nie ma w interfejsach IDOC oraz BAPI do systemu SAP ERP. W sumie jakby poszukać to trochę innowacyjności jest w ramach tej platformy e-Procurement. Na pewno podoba mi się integracja całego procesu P2P od Zapotrzebowania Zakup po fakturę Dostawcy przeniesiona do internetu z opcjami samoobsługi zarówno użytkownika jak i Dostawcy . Po raz pierwszy od dłuższego czasu mogę skorzystać z mojej wiedzy w zakresie oprogramowania ReadSoft ponieważ mój klient używa tego softu do zarządzania napływającymi fakturami w tym oczywiście e-fakturami.

Drugą ciekawą rzeczą na projekcie jest roll-out do kilku krajów Afryki obecnego rozwiązania korporacyjnego. Znów, technicznie nic ciekawego, ale podróże do RPA wynagradzają monotonię projektu.

W ubiegłym miesiącu minęło pół roku na projekcie w Berlinie. Kontrakt się skończył, ale chyba jestem potrzebny bo nie było żadnego problemu z przedłożeniem o kolejne pół roku. Tak więc do października 2018 na pewno jestem jeszcze w Berlinie. Co będzie potem – któż to wie. Ja powoli skłaniam się, aby może w końcu zrobić coś w Polsce, to już mija 4 rok odkąd postanowiłem wyruszyć na rynki międzynarodowe. Może czas wracać?

facebook linkedin

Jeden komentarz do “Berlin – jeszcze pół roku

  1. Wojtek pisze:

    Panie Antoni, co u Pana słychać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj

Otrzymuj powiadomienie o nowościach w witrynie maj-consulting